poradnik młodego przedsiębiorcy

1.1.2 Formy prawne przedsiębiorstwa

Wybór formy prawnej prowadzenia działalności gospodarczej

Aby rozpocząć własną działalność gospodarczą, nie wystarczy dobry pomysł, trzeba również umiejętnie dobrać rodzaj działalności gospodarczej najlepiej dopasowany do specyfiki naszej firmy. Przy wyborze formy prawnej działalności gospodarczej należy wziąć pod uwagę, następujące czynniki: wysokość kapitału jakim się dysponuje, rozmiar działalności, liczbę wspólników, kwestie odpowiedzialności majątkiem osobistym za zobowiązania, obciążenia podatkowe, możliwość nadzoru i kontroli itp. Prawo przewiduje następujące formy:


Charakterystyka form prowadzenia działalności gospodarczej: 


Vademecum:


E-book "Formy organizacyjno-prawne przedsiębiorstw". W podręczniku znajdziesz więcej szczegółowych informacji o formach prowadzenia działalności gospodarczej

9 komentarzy:

  1. Fajny artykuł. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja założyłem działalność jednoosobową i moim zdaniem ten wybór był zdecydowanie dla mnie najlepszy. Teraz u siebie w firmie stosuję nawet systemy ERP https://www.connecto.pl/system-erp-do-zarzadzania-firma/ i jestem zdania, że jak najbardziej są one po prostu świetnym sposobem na rozwój przedsiębiorstwa.

    OdpowiedzUsuń
  3. Niezależnie od tego jaką formę działalności wybierzemy, warto od razu zastanowić się na sprawdzonym systemem do elektronicznego obiegu dokumentów Ready_™ który ułatwi nam funkcjonowanie naszej firmy. Oprogramowanie to posiada wszystkie niezbędne aplikacje, przydatne w wielu branżach.

    OdpowiedzUsuń
  4. Pamiętajmy, że firma to przede wszystkim ludzie. Od nich zależy czy firma odniesie sukces, będzie przynosić zyski. A jak dbać o zespół, jak go wzmacniać i rozwijać? Na https://www.impactinternational.com/polska/service/efektywnosc-zespolow zobaczcie jak można sprawdzić na ile efektywnie pracownicy działają i jakie można wprowadzić zmiany aby to działanie ulepszyć.

    OdpowiedzUsuń
  5. Bardzo fajny artykuł. Jestem pod wrażeniem.

    OdpowiedzUsuń
  6. Dla mnie jednym z pierwszych kroków podczas zakładania firmy było wymyślenie logo i zamówienie eleganckiej pieczątki.
    https://www.maxonline.pl/

    OdpowiedzUsuń
  7. Ja mam Firma budowlana w Niemczech i miałem problem z założeniem firmy, ale odkąd trafiłem na carebiuro, to wszystko poszło gładko.

    OdpowiedzUsuń
  8. Ciekawym wyborem mogą być także lokale użytkowe na sprzedaż warszawa: https://asbud.com/lokale-uzytkowe/ . Sądzę, że warto zapoznać się z ofertą tego dewelopera. Moim zdaniem zakup takiego lokalu będzie strzałem w dziesiątkę.

    OdpowiedzUsuń
  9. Jak otworzyć sklep franczyzowy to proces, który wymaga dokładnego zaplanowania i przygotowania. Przyszli franczyzobiorcy muszą najpierw wybrać branżę i markę, która najlepiej odpowiada ich zainteresowaniom i planom biznesowym. Następnie, kluczowe jest dokładne zrozumienie i zaakceptowanie warunków franczyzy, w tym opłat początkowych, opłat bieżących i wymagań dotyczących lokalizacji. Wsparcie oferowane przez franczyzodawcę w zakresie szkoleń, marketingu i zarządzania operacyjnego jest nieocenione na etapie uruchamiania i prowadzenia sklepu. Podejmując decyzję o otwarciu sklepu franczyzowego, przedsiębiorcy zyskują dostęp do sprawdzonego modelu biznesowego, co zwiększa ich szanse na sukces na konkurencyjnym rynku.

    OdpowiedzUsuń

Firma na start